Véget ért a Dr. Szabó Miklós szövegértési verseny

2008. 03. 31. nincs hozzászólás

Tizenötödik alkalommal rendezte meg a kiskunhalasi Bibó István Gimnázium a hetedik-nyolcadik évfolyamos diákok számára a Dr. Szabó Miklós szövegértési versenyt. Idén immár több mint 20 iskola nevezte diákjait a versenybe.

Az Oktatási és Kulturális Minisztérium által országos versennyé nyilvánított tantárgyközi játékra több mint húsz iskola nevezett. A döntő 25 résztvevője az első fordulóban legalább hatvan százalékos teljesítményt elért 105 diák közül került ki. A 2008. március 28-i verseny témája a Kiskunhalashoz kapcsolódó Zsigray Julianna írónő volt.

A versenybizottságban dr. Balázs Géza, az ELTE egyetemi tanára, Jánossy Gábor, a Magyar Lapkiadók Egyesületének elnöke és a gimnázium volt tanára, dr. Szabó Miklósné értékelt.

A tanárok és a végzős diákok számára dr. Balázs Géza előadást is tartott A beszéd és az írás kincsei címmel.

A bibós diákok magyartanára: Fodor Bernadett. A verseny feladatait Veszelszkiné Huszárik Ildikó állította össze.

A feladatok a www.vhildi.hu oldalon letölthetők. Ugyanitt — a Szövegértési verseny című hírben — néhány kép is látható.
A verseny részletes kiírása a www.bibo.halas.hu oldalon található.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

vissza a főoldalra