innentől, onnantól
2010. 01. 13.Lépten-nyomon hallom a következő kifejezéseket: innentől, onnantól. Helyes ez így? A nyelvérzékem azt diktálja, hogy elég lenne csak ennyi: innen, onnan.
Köszönöm a választ!
A Helyesírás című szótár (Osirsis Kiadó) címszóként valóban csak az “innen”, “onnan” alakokat közli, azonban ha névutó járul a határozószóhoz, nem hibás a ragos alak: innentől fogva, innentől kezdve.
A válasz az 1984 és 2015 között érvényes 11. helyesírási szabályzat alapján készült.
vissza a főoldalra