sav-bázis elmélet
2010. 10. 21.Hogyan kell helyesen írni a Brönsted-Lowry sav-bázis elmélet és a Brönsted-Lowry-féle sav-bázis elmélet kifejezéseket?
A kérdezett alakok helyes írásmódja: Brönsted–Lowry sav-bázis elmélet (a két név között nagykötőjellel, mert két személyről van; a közszói utótagot pedig a benne alkalmazott mozgószabály miatt nem kapcsolhatjuk kötőjellel a tulajdonnevekhez) és Brönsted–Lowry-féle sav-bázis elmélet.
A válasz az 1984 és 2015 között érvényes 11. helyesírási szabályzat alapján készült.
vissza a főoldalra