átmeneti nevelésbe vétel
2011. 01. 20.Azt szeretném kérdezni, hogy írjuk helyesen az
átmeneti nevelésbe vétel kifejezést.
Illetve, a fenti mondat végére pont vagy kérdőjel a helyes.:-)))
Segítségüket köszönöm
A “birtokba vétel” mintájára a “nevelésbe vétel” is különírandó. A helyes írásmód: “átmeneti nevelésbe vétel”.
A “fenti mondat” hiányzik.
A válasz az 1984 és 2015 között érvényes 11. helyesírási szabályzat alapján készült.
vissza a főoldalra
A “fenti mondat” hiányzik.