bonszaikert
2011. 04. 01.A bonsaikert kifejezés, így egybeírva helyes-e?
A bonsai szót ma már átírjuk: bonszai (ejtése: bonszáj). A japánkert mintájára a bonszaikert szót is egybeírjuk (OH. 909).
A válasz az 1984 és 2015 között érvényes 11. helyesírási szabályzat alapján készült.
vissza a főoldalra