világegyetem
2011. 04. 23.A Világegyetem tulajdonnév-e?
Vagy másképpen kérdezve, nagybetűvel írandó-e?
Vagy írható-e nagybetűvel?
Pl. a Hold mint a Föld holdja, nagybetűvel írandó, de köznévként (bolygók holdjai) már kisbetűvel írjuk.
A világegyetem (és annak latin eredetű megfelelője az univerzum) is kis kezdőbetűvel szerepel az Osiris-helyesírás szótári részében. A csillagászati szaknyelvben azonban – az égitestnevek mintájára – gyakoribb a nagy kezdőbetűs forma, vagyis a szó inkább tulajdonnévi értékben használatos.
A válasz az 1984 és 2015 között érvényes 11. helyesírási szabályzat alapján készült.
vissza a főoldalra