frukto-oligoszacharid
2011. 06. 07.Legyen szíves megírni, hogyan helyes a következő szó írásmódja:
frukto-oligoszacharid vagy esetleg fruktooligoszacharid?
A magyar helyesírás alapján a hat szótagnál hosszabb és kettőnél több tagból álló összetételeket kötőjellel tagoljuk (vö. AkH. 138. pont). Alapesetben a frukto- és oligo- előtagokat egybeírnánk a szachariddal, de együttvéve már a kötőjeles megoldást javaslom: frukto-oligoszacharid.
A válasz az 1984 és 2015 között érvényes 11. helyesírási szabályzat alapján készült.
vissza a főoldalra