n-ed fokú
2011. 06. 10.Hogyan kell rni az “n-ed()fokú” alakulatot? A Google-kereső szerint mind az “n-ed fokú”, mind az “n-edfokú” használatban van.
Az ‘n fokú’ alakot különírjuk, ahogyan például az ‘n-edik elem’, ‘n-edik tag’ alakokat is. Az utóbbiak analógiájára az ‘n-ed fokú’ alakot javaslom.
A válasz az 1984 és 2015 között érvényes 11. helyesírási szabályzat alapján készült.
vissza a főoldalra