vesszőhasználat
2011. 12. 09.Helyesen tettem ki a vesszőket?:
Hallgatott, főként/főleg, hogy/ha/mert hallgatnia kellett.
Igen, helyesen tette ki a vesszőket a főként/főleg szó elé és mögé, itt ugyanis közbevetésről van szó, amely ráadásul hiányos tagmondat is: Hallgatott, főként/főleg (azért/akkor), hogy/ha/mert hallgatnia kellett.
(KJ)
A válasz az 1984 és 2015 között érvényes 11. helyesírási szabályzat alapján készült.
vissza a főoldalra
(KJ)