utánízesít
2012. 02. 14.Létezik-e olyan szó, hogy \”utánízesít\”, \”utánaízesít\”?
Ha nem, akkor hogyan írjuk helyesen azt, ha az ételkészítés végén még egyszer fűszerezzük az ételt?
Az “utánízesít” szó létezik, a kérdező által írt formában helyes.
Laczkó Krisztina–Mártonfi Attila, Helyesírás, Osiris, 2006, 1425.
A válasz az 1984 és 2015 között érvényes 11. helyesírási szabályzat alapján készült.
vissza a főoldalra
Laczkó Krisztina–Mártonfi Attila, Helyesírás, Osiris, 2006, 1425.