házassági és leánykori név
2013. 11. 09.esküvői videóra szánt feliratom helyes-e az alábbi formában?
Kiss Anita (született: Gáspár Anita) és Kiss Béla esküvője
A született után nem kell a kettőspont a leánykori név megjelölésében: Kiss Anita (született Gáspár Anita) vagy Kiss Anita (szül. Gáspár Anita).
(DÉ)
A válasz az 1984 és 2015 között érvényes 11. helyesírási szabályzat alapján készült.
vissza a főoldalra
(DÉ)