ágyasszilvórium

2013. 11. 22.

Jól gondolom:
ágyasszilvórium (mivel egy sajátos elkészítésű pálinkafajtáról van szó)
vadcseresznyepárlat
vadkörtepárlat?

Érdekes módon az “ágyaspálinka” egyetlen mérvadó helyesírási szótárban sem szerepel. A témával foglalkozó szakirodalomban (pl. Balázs Géza: Nagy párlat- és pálinkakönyv, Budapest, Inter 2012.) az “ágyaspálinka” egybeírva szerepel. Ennek mintájára az “ágyasszilvórium” esetén is az egybeírást javaslom.
A “vadcseresznyepárlat” és a “vadkörtepárlat” jelentéstömörítő összetételek (vadcseresznyéből készült párlat stb. – AkH. 129.), ezért egybeírjuk őket.
A válasz az 1984 és 2015 között érvényes 11. helyesírási szabályzat alapján készült.

vissza a főoldalra