vesszőhasználat
2018. 02. 17.Egy egyszerű kérdésben kérném a segítségét: kell-e vesszőt tenni az alábbi mondatban az „és” elé?
„Az ablakhoz lépett(,) és kinyitotta.”
Mivel a két állítmány bővítési lehetősége eltérő (lép valahová; kinyit valamit), a mondat összetettnek minősül, ezért az és kötőszó elé ki kell tenni a vesszőt. Helyesen tehát: „Az ablakhoz lépett, és kinyitotta.” (MP)
vissza a főoldalra