szakmai szeretet

2018. 05. 04.

Egy 1955-ös jegyzőkönyvben olvastam a következő mondatot: “… túlzott szakmai szeretetből felnagyított Babits-képet festett az egyik magyaróráján B. L. elvtárs”. Elfogadható-e a “szakmai szeretet” kifejezés?

A szakmaszeretet szó mellett a nyelvhasználatban a szakmai szeretet is előfordul (Magyar Nemzeti Szövegtár és a Google kereső alapján), úgy látszik, kialakulóban van a ’szakmának a szeretete’ jelentésben. Zavaró lehet a hasonló szerkezetű anyai, apai, testvéri szeretet kifejezések miatt. (DÉ)
vissza a főoldalra