champagne
2018. 09. 03.A champagne pezsgőt külön vagy egybe kell írni? Illetve a Champagne eredetileg földrajzi név, de voltaképpen már csak egy típust jelöl, és érzésem szerint tulajdonnévi jellege elveszett. Nagy betűvel írandó egyáltalán? Vagy ez pleonazmus, ezért kerülendő? Egyszerűen csak champagne?
A champagne (pezsgőfajta) a Magyar helyesírási szótárban megtalálható, a pezsgő szó nélkül. (DÉ)
vissza a főoldalra