tartalmaz és magába(n) foglal
2024. 08. 01.tartalmaz – magába(n) foglal
E két kifejezés között a mai nyelvhasználat tesz-e bármilyen különbséget? Van-e olyan eset, amikor az egyik indokoltabb a másiknál egy mondatban? Másképpen: lehetséges, hogy csak az egyik kifejezés helyes (a másikkal szemben) egy mondatban?
A kérdéses kifejezéseket alapvetően szinonimának tekintjük, bár érezhető, hogy a konkrét (fizikai) tartalmazás fogalmára a tartalmaz szót, míg átvitt értelemben a magába foglal ~ magában foglal szerkezeteket használjuk valamelyest gyakrabban. (Manyszi)
vissza a főoldalra