érsek-metropolita
2025. 09. 03.Indokolt-e a kötőjel az érsek-metropolita titulusban?
Tudomásunk szerint: A metropolita saját egyházmegyéje mindig főegyházmegye, vagyis érseki ranggal bír. Ezért talán fölösleges az érsek megjelölés, de sem nyelvileg, sem helyesírásilag nem kifogásolható. Vö. lelkész-püspök: olyan protestáns (főként református vagy evangélikus) egyházakban használatos kifejezés, amely arra utal, hogy a hivatalban lévő lelkészt püspökké választják. (BG)
vissza a főoldalra