nyelvészet szekció

2026. 02. 16.

Egy konferencián a nyelvészet szekció, vagy az atomfizika szekció egybe- vagy különírandó?

A helyesírásban érdemes mindig az egyszerűbb megoldást javasolni: nyelvészet szekció, atomfizika szekció (nem bonyolítanánk jelentéstömörítő jelentéssel, mert akkor egybe kellene írni). (BG)
vissza a főoldalra