hungarocell tábla
2010. 11. 11.Hogy kell helyesen leírni azt, hogy hungarocell tábla? Egybe- vagy különírandó? Esetleg kötőjelezni kell?
A “hungarocell” szót alighanem összetett szónak érdemes tekinteni (hungaro + cell), így a vele alkotott anyagnévi jelzős kapcsolatot különírjuk: “hungarocell tábla” (l. a szabályzat 115. pontját).
A válasz az 1984 és 2015 között érvényes 11. helyesírási szabályzat alapján készült.
vissza a főoldalra